Pic 1

Interaktywna mapa turystyczna Gminy Smołdzino | System informacji przestrzennej

Dziś jest: Poniedziałek 05 czerwca 2023, imieniny: Walerii i Bonifacego

Kalendarz imprez

  Czerwiec 2023 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

facebook

Baza noclegowa

« strona główna

KLUBY SENIORA W GMINIE SMOŁDZINO

    

Szanowni Mieszkańcy Gminy Smołdzino

Informujemy, że zakończono realizację zadania pn. „Utworzenie Klubu Senior+ w miejscowości Stojcino”. Wszystkie założone w projekcie prace zostały wykonane, co obrazują załączone poniżej zdjęcia.

 

 

 

 

 

 

Jednocześnie informujemy, że w ramach tego samego Programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021–2025 Edycja 2023, Gminie Smołdzino przyznano kolejne środki w wysokości 178.000 zł na utworzenie i wyposażenie Dziennego Domu „Senior+ w miejscowości Gardna Wielka – tym samym powstanie już czwarty Klub Seniora na terenie naszej Gminy.

 

    

Szanowni Mieszkańcy Gminy Smołdzino

Zakres opracowania dot.  „Utworzenie Klubu Senior+ w miejscowości Stojcino” obejmuje wykonanie prac budowlanych polegających na remoncie części pomieszczeń świetlicy wiejskiej w miejscowości Stojcino wraz z wykonaniem opaski z kostki betonowej, rampą stalową i stojakami na rowery. Celem opracowania jest utworzenie i wyposażenie Klubu Seniora + w miejscowości Stojcino.

W budynku przewiduje się:

- wymianę płytek podłogowych i ściennych;

- powiększenie pomieszczenia łazienki z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych,

- wydzielenie pomieszczenia kuchennego,

- wymianę instalacji elektrycznej ( okablowania, osprzętu i urządzeń elektrycznych, instalacja przeciwpożarowa, oraz teletechniczna),

- odświeżenie powłok malarskich,

- montaż pompy ciepła powietrze-powietrze,

- wymiana kominka na nowy z nawiewem,

- wymiana okien i drzwi,

- montaż paneli fotowoltaicznych,

- odnowienie nowych schodów żelbetonowych wraz z montażem rampy stalowej,

- wykonanie opaski z kostki betonowej,

- wykonanie struktury elewacji,

- ocieplenie strefy fundamentowej

Ponadto w ramach projektu zostanie zakupione doposażenie Klubu Seniora + na salę spotkań oraz kuchnię.

 

    

Szanowni Mieszkańcy Gminy Smołdzino

Informujemy, iż po drugim ogłoszonym przetargu został wyłoniony Wykonawca: Biuro Obsługi Inwestycji Budowlanych Patryk Górgurewicz, ul. Dworcowa 19 d, 84-351 Nowa Wieś Lęborska, z którą dnia 09 września 2022 roku została podpisana umowa na kwotę 398.00,000 zł. Termin realizacji prac do 30.11.2022r.

   
 

 

    

Szanowni Mieszkańcy Gminy Smołdzino

Informujemy, że w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025, edycja 2022, na najlepsze projekty polegające na wsparciu tworzenia ośrodków wsparcia „Senior+”, w tym Dziennych Domów „Senior+” i Klubów „Senior+, oraz wsparciu funkcjonowania już istniejących ośrodków wsparcia utworzonych w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025 udało nam się pozyskać środki na „Utworzenie Klubu Senior+ w miejscowości Stojcino”.

Program jest kontynuacją programu wieloletniego „Senior+” na lata 2015–2020.

Zakłada wspieranie finansowe jednostek samorządu terytorialnego, w zakresie realizacji zadań własnych, polegających na prowadzeniu i zapewnieniu miejsc w ośrodkach wsparcia „Senior+”.

Celem strategicznym Programu jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa Seniorów w życiu społecznym, poprzez dofinansowanie rozbudowy infrastruktury ośrodków wsparcia w środowisku lokalnym oraz zwiększenie miejsc w ośrodkach wsparcia „Senior+”, tj. wsparcie działań jednostek samorządu w rozwoju na ich terenie sieci Dziennych Domów „Senior+” i Klubów „Senior+”.

Celem operacyjnym Programu jest zapewnienie wsparcia Seniorom – osobom nieaktywnym zawodowo w wieku 60 lat i więcej – poprzez umożliwienie im korzystania z oferty na rzecz społecznej aktywności, a także obejmującej usługi w zakresie aktywności ruchowej lub kinezyterapii, oferty edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej – w zależności od potrzeb stwierdzonych w środowisku lokalnym. W ramach Programu udostępniana jest Seniorom infrastruktura pozwalająca na aktywne spędzanie wolnego czasu, a także zaktywizowanie i zaangażowanie Seniorów w działania samopomocowe i na rzecz środowiska lokalnego.

Wartość inwestycji: 398.000,00 zł

dofinansowanie: 200.000,00 tys. zł

wkład własny: 198.000,00 tys.


 Licznik odwiedzin

5363261